Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

Jan Picko – Devatenáctá výstava

28. 3. - 30. 4. / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec nad Nisou – Mšeno

Další výstava byla v Galerii Kaplička zahájena ve středu 28. 3.

Jan Picko, kurátor galerie, se tentokrát představil jako autor. V instalaci s prozaickým názvem Devatenáctá výstava se pokusil zrekapitulovat osmnáct projektů, které se v kapličce od září 2015 dosud prezentovaly.

Výstava se konala s finanční podporou Libereckého kraje.

O autorovi

Jan Picko (1981) se narodil v Teplicích, odkud se rodina po roce přesunula do Jablonce nad Nisou, kde s  několikaletými přestávkami žije dodnes. Studoval v Železném Brodě na SUPŠS kovorytí a modelování lisovaného skla, později textilní a oděvní návrhářství na TUL, ještě později video na FaVU v Brně. Pracoval jako výtvarník v ČT, šéfgrafik v nakladatelství Bauermedia a nyní působí jako pedagog a vedoucí ateliéru Grafický design na SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou.

O výstavě

Jako kurátor projektu Galerie Kaplička si autor prožil všech osmnáct předchozích výstav a tento jistě zajímavý kus života se pokouší zrekapitulovat ve výstavě vlastní, té devatenácté. Každý výstavní projekt a každou autorskou osobnost či kolektiv symbolizuje transparentní světelný objekt, lucerna, která je svým tvaroslovím vzpomínkou na konkrétní výstavu. Instalace je pak jakousi vizualizací novodobé, té galerijní, historie kapličky. Objekty byly vytvořeny pomocí 3D tisku.

 

Podobné příspěvky