Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

Petr Havel – Prolínání

10. 10. - 10. 11. 2018 / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec nad Nisou – Mšeno

Další, již 21. výstava v Galerii Kaplička byla zahájena ve středu 10. října v 18 hodin.

Pozvání tentokrát přijal Petr Havel, který se ve své tvorbě věnuje fotografii, grafice, kresbě i malbě.

Výstavu s názvem Prolínání autor v Kapličce osobně uvedl, zároveň si přizval k účasti dva přátele hudebníky, kteří na akci zahráli i zazpívali.

Výstavu je možné shlédnout okénkem ve dveřích až do 10. listopadu.

Výstava se koná s finanční podporou Libereckého kraje.

O autorovi

Petr Havel se narodil roku 1987 ve Varnsdorfu. V roce 2006 absolvoval na Střední umělecké škole v Liberci, kde studoval klasickou fotografii, grafiku a kresbu. Po studiu se věnoval zejména grafice, kresbě a malbě. K fotografování se dostal později. Nejprve k fotografií digitální, ke které následně připojil analogovou.
V současné době se ve fotografování vzdělává samostatně a věnuje se stále oběma druhům fotografování. Autor sám se označuje za začátečníka. Pokouší se hledat nové cesty a procesy pomocí dvojitých expozic, prolínání negativů nebo například spojení výtvarných technik jako je kresba či malba s fotografií.

O výstavě

Obrazy v této sérii nemají zobrazovat konkrétní, fyzické věci. Fotografie zde slouží pouze jako nástroj k vyjádření abstraktních pocitů. Pocitů hlubokých, prolínajících se. Série byla pořízena na analogový svitek. Vždy je použit jeden barevný a jeden černobílý negativ v jednom obraze, který má zobrazovat dvě různé dimenze. Jde o mou aktuální práci. Snažím se stále experimentovat s novými procesy a postupy, abych zjistil, kde jsou hranice fotografie.

Podobné příspěvky