Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

V. Vlková, K. Jirsová – Opuštěné světlo

14. 10. - 15. 11. / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec nad Nisou – Mšeno

Devátá vernisáž se v Galerii Kaplička uskutečnila v pátek 14. 10. od 18 hodin.

Společnou výstavu uvedly výtvarnice Veronika Vlková a Kateřina Jirsová.

V rámci vernisáže vystoupila v předprostoru kapličky i uvnitř hudební dvojice Salvia ve složení Veronika Vlková a Kateřina Koutná.

Po skončení vernisáže si lze výstavu prohlížet prosklenými dveřmi a to až do 15. listopadu.

O autorkách

Veronika Vlková je absolventkou Fakulty výtvarných umění v Brně. Již od studií se pohybuje napříč různými médii vizuálního umění, dlouhodobě je ale základem jejího rukopisu jemná kresba, případně malba se silným poetickým nábojem. Často také pracuje s videem, kde se soustředí především na jeho narativní potenciál, nikoli na technologické experimenty. Dlouhodobě vyhledává spolupráce s dalšími umělci, kromě výtvarného umění se také věnuje hudbě.

Kateřina Jirsová studovala na AVU u prof. Miloše Šejna a na UMPRUM ve studiu K.O.V. u doc. Evy Eisler. Ve své tvorbě se věnuje převážně šperku a má za sebou celou řadu výstav jak tuzemských, tak zahraničních.

vlkovasramek.net

katerinajirsova.com

O výstavě

Setkání výtvarné umělkyně Veroniky Vlkové a designérky šperků Kateřiny Jirsové v místě jablonecké kapličky otevírá prostor pro propojení více pohledů na jednom místě, které samo o sobě vybočuje svojí významovou mnohovrstevnatostí. Situace se dá vnímat ve větší perspektivě, kde se sakrální a profánní světlo stává jedním paprskem vedoucím z minulosti do budoucnosti a kde neexistuje jasné určení času. Ruiny na místě oltáře jsou předzvěstí procesu restrukturalizace hodnot. Kaplička je místo pro osamělou modlitbu, odolávající vnitřním i vnějším změnám. Modlitba je věčnou frekvencí světla. Paprsky svítí do očí a nevidíme to, co bychom chtěli a co bychom očekávali. Rozklad paprsku i rozklad materiální přináší nové spektrum možností. Voda je nosičem emoce…

Výstava se koná s finanční podporou Statutárního města Jablonec n. N. a Libereckého kraje.

Podobné příspěvky