Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

Svátek hudby 2018

21. 6. 16.00 - 20.00 centrum Jablonce nad Nisou

Čtvrtý Svátek hudby v ulicích města Jablonce nad Nisou proběhl stejně jako předchozí ročníky 21. června.

Opět jsme se připojili k mezinárodní tradici, která každoročně v den letního slunovratu rozeznívá ulice měst živou hudbou dostupnou úplně každému.

V Jablonci jsme si už na začátku v roce 2015 řekli, že chceme živou hudbou propojit více míst v centru, takže i tentokrát byl festival „putovní“, když se účastníci přesouvali za hudebníky od jednoho hudebního zastavení k dalšímu.

Celkem se lidem takto představilo hned pět hudebních uskupení.

Všichni interpreti vystoupili na akci bez nároku na honorář, hráli a zpívali lidem i sobě pro radost.

Jsme rádi, že si Svátek hudby v Jablonci už našel své publikum, které ani tentokrát nezklamalo a vytvořilo spolu s kapelami skvělou atmosféru.

Podmínky byly přitom nelehké…ulicemi Jablonce vířil velmi silný vítr, který odnášel hudebníkům noty a texty a prověřoval tak jejich paměť. Bouřky a déšť se naštěstí městu vyhnuly, takže se mohl celý festival odehrát venku. Při závěrečném koncertu kapely RMG bylo sice povětří již velmi dramatické, ale zamračené nebe, vítr a mrholení jen umocnilo podmanivou atmosféru jejich vystoupení.

Na úvod zazněly autorské písně zpívajícího architekta Jakuba Chuchlíka, v jedinečném spojení s tóny pozounu Jana Stárka a tancem břišní tanečnice Maiy, kteří takto vystoupili poprvé a zřejmě i naposled pod názvem EJCHU.

Následovaly světové hity hrané na klávesy a kytaru v podání dvojice ZURA. Zuzka s Radúzou statečně čelily silnému větru, publikum se promrznutí bránilo tancem.

Jako třetí se u radnice představili mladí hudebníci kapely MANU DESTRA, kteří svou živou elektronikou opanovali na půl hodiny celé náměstí.

Jsme rádi, že si na Svátku hudby mohla zažít svou veřejnou premiéru také kapela FUNKY BEASTS, která svou interpretací známých funky pecek rozhodně nezklamala.

A jako poslední zahráli RANDOM MUSIC GENERATOR. To už teplota během odpoledne spadla asi o 15 stupňů, ale RMG a jejich alternativní rock byli tak skvělí, že si publikum žádalo další přídavky.

Až následná afterpárty, kterou odstartoval koncert Depos Triou, proběhla podle plánu v teple La Kavárny, a to až do brzkých ranních hodin.

Celá akce byla tedy opět více než vydařená a za to patří obrovské díky skvělým hudebníkům i nadšenému publiku.

Těšíme se opět za rok 21. června na shledanou!

 

PLAKAT_A4_SVATEK_HUDBY_2018

Podobné příspěvky