Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

Aleš Novák – A vykřikl mohutným hlasem

20. 10. 2021 / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec n. N. - Mšeno

Další vernisáž v Galerii Kaplička se uskutečnila ve středu 20. října v 18 hodin.

Svou instalaci s názvem A vykřikl mohutným hlasem představil malíř, sochař a pedagog působící na liberecké FUA Aleš Novák.

Výstavu bylo možné po skončení vernisáže shlédnout okénkem ve dveřích do 20. listopadu.

Výstava se konala s finanční podporou Statutárního města Jablonec nad Nisou.

O autorovi

Aleš Novák je malíř, sochař a architekt, který vystudoval UMPRUM v ateliéru socha I pod vedením Kurta Gebauera, Dominika Langa a Edit Jeřábkové, a Fakultu architektury TU Liberec. Dlouhodobě se věnuje krajinomalbě a soše. Pedagogicky působí na Fakultě umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci.

O výstavě

Autor se ve své tvorbě často zabývá interpretací starého umění. Pro jeho časovou vzdálenost jej má spojeno s určitým tajemstvím. Svou současnou (víceméně abstraktní) interpretací mu jde o jakousi konfrontaci s dobou zcela jiných společenských hodnot a ctností, u kterých můžeme mít pocit, že se z naší společnosti jakoby vytratily.
Název výstavy je výňatkem z knihy Zjevení (poslední knihy Bible) pojednávající o posledních časech. Je příslibem a nadějí, že kdosi, kdo přebývá mimo naši tíživou lidskou realitu, jednou vykřikne mocným hlasem, aby zjednal nápravu všech věcí.

Více o autorovi se dozvíte zde: origoo.cz/cs/authors/ales-novak

Po skončení vernisáže bude možné výstavu shlédnout okénkem ve dveřích kapličky, a to až do 20. listopadu.

Podobné příspěvky