Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

Eliška Straková – HLAVY

pátek 25. 6. v 18.00 / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec n. N. - Mšeno

Po dlouhé pandemické pauze jsme se sešli v Galerii Kaplička 25. června 2021, u příležitosti vernisáže absolventky jablonecké SUPŠ a VOŠ Elišky Strakové, která uvedla svou výstavu Hlavy.

Výstavu bylo možné po skončení vernisáže shlédnout okénkem ve dveřích kapličky do 25.7. 2021.

Výstava se konala s finanční podporou Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Eliška Straková – HLAVY (25. 6. – 25. 7. 2021)

O autorce

Eliška Straková studovala na jablonecké střední uměleckoprůmyslové škole obor grafický design, jako maturitní práci vytvořila knížku pro děti Eda. Je možné, že tento příběh o mravenečníkovi vegetariánovi doma máte, neboť se knížka v editované formě dočkala vydání u vydavatelství Pointa. Eliška se ve své tvorbě věnuje ilustraci, ruční výrobě šperků a volné kresebné a grafické tvorbě.

O výstavě

Instalace Hlavy vznikla ze skic realizovaných jedním tahem, které byly digitalizovány a reartikulovány do site specific kompozice šité kapličce na míru. Stylizovaná portrétní kresba je zde na hranici s dekorem, linearita a kresebnost vytváří zdání neslyšitelného rozhovoru v intimitě kdysi sakrálního prostoru.

Prosíme všechny návštěvníky vernisáže, aby dodržovali všechna aktuálně platná protiepidemická opatření, děkujeme.

Podobné příspěvky