Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

Jan Vlček: Optický šum

pátek 20.5. v 18.00 / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec n. N. - Mšeno

V pátek 20. května v 18 hodin jsme uvedli novou výstavu v Galerii Kaplička.

Jan Vlček představil svou instalaci Optický šum, v níže pracuje s přesahem portrétu do světelného objektu, proudění vzduchu a proměnlivého optického prostředí.

O autorovi

Jan Vlček je fotograf a video tvůrce, který se v poslední době věnuje i multimediálním instalacím. Navštěvuje poslední ročník magisterského studia oboru Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Slezské univerzitě v Opavě pod vedením Mgr. Moniky Horsákové. Svou diplomovou práci zakončuje u Doc. PhDr. Miroslava Zelinského, CSc.

O výstavě

Instalace je novým předělem v budoucím zaměření umělce, kde se zaměřuje více na pohyb a světlo. Vychází ze starých glitch art digitálně upravených fotografii v jejich portrétní části, ze které vystupuje paprsek světla, který tu je poprvé zachycen ve své živé formě. Celkové hledání identity a objevování skrytých a zahalených obrysů je jednou z jeho dalších her pro diváka. 

Po skončení vernisáže byla výstava k shlédnutí okénkem ve dveřích, a to až do 20. června.

Výstava se koná s finanční podporou Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Podobné příspěvky