Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
25 / Helena Doudová a Marek Kopeć

25 / Helena Doudová a Marek Kopeć

Pátek 13.3. 2015 v 18:30 / Knihkupectví Serius

Mgr. Helena Doudová studovala historii a teorii umění na VŠUP v Praze, zabývá se architekturou a urbanismem. V roce 2011-2012 spolupracovala v Muzeu architektury Technické univerzity v Mnichově na organizaci a rešerší výstavních projektů a byla kurátorkou dvou výstav (Adolf Loos a tradice, Oko a duch) díky stipendiu nadace Robert Bosch pro kulturní manažery. V roce 2013-2014 pracovala v Deutsches Architekturzentrum Berlin (DAZ). Postgraduálně studuje na University of Zurich.

Mg.A. Marek Kopeć (*1977), studoval na fakultě architektury ČVUT v Praze, TU v Liberci a škole architektury Akademie výtvarných umění u Prof. Emila Přikryla, kde působil v letech 2008-2010 jako odborný asistent. Spolupracuje s občanským sdružením KRUH a spolu s Ondřejem Duškem vede ateliér Kopeć Dušek architekti.

Přednáška se věnovala tématu komunitního stavění tak, jak jej mapuje aktuální výstava Baugruppe ist super! a doprovodná publikace Baugruppe! manuál. Kurátoři výstavy, teoretička architektury Helena Doudová a architekt Marek Kopeć, spolu se spolupracovníky architektkou Žofií Raimanová a v závěrečné diskuzi i architektem Ondřejem Duškem představili realizované projekty Baugruppe v Berlíně, proces přípravy a výstavby těchto domů, jejich výhody i možnou aplikaci tohoto přístupu v Čechách.

„Ve Vaší čtvrti je mezi činžáky volná parcela. Napadne Vás, že by se na ní dal postavit dům, ve kterém byste mohli mít byt podle Vašich představ. Je to Vaše město, do jeho podoby tedy můžete vtisknout něco svého, zařídit se v něm podle sebe. Dáte se dohromady s lidmi, jako jste Vy, a namísto toho, abyste si každý sháněl vlastní byt, vytvoříte baugruppe…“

více o výstavě: www.baugruppe.cz

Podobné příspěvky