Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

55/ Kateřina Vídenová – O stromech v ulicích

pátek 2. 12. od 18:30 / Vladimírovo knihkupectví Serius

Zveme Vás na 55. přednášku z cyklu Tištěná architektura, která se uskuteční v pátek 2. prosince ve Vladimírově knihkupectví Serius.

Naší hostkou bude tentokrát Kateřina Vídenová, která představí svou publikaci O stromech v ulicích, v níž otevírá důležité téma stromů v urbanizovaném prostředí a odkrývá jeho kontexty.

Problémem totiž není absence manuálů, jak správně sázet v ulicích stromy, existuje jich celá řada. Problémem je špatná nebo vůbec žádná zastřešující koncepce a nedostatek koordinace a komunikace.

Kateřina v knize shromáždila osmnáct úhlů pohledu k dané problematice, ke každému vyzpovídala ochotného a kompetentního člověka, a pokusila se všechny odpovědi propojit a kontextualizovat.

Více info o publikaci najdete na: https://arnika.org/o-stromech-v-ulicich

Kateřina Vídenová vystudovala architekturu na pražském ČVUT, v roce 1997 diplomovala v ateliéru Ivana Kroupy. Několik let také studovala fotografii na VŠUP. V letech 2009–2011 byla asistentkou ateliéru Raumlabor Berlin na VŠUP v Praze. V minulém školním roce byla pedagožkou na VŠUP v atelieru Volné umění 1, kde dále působí jako koordinátorka programu v Centru umění a ekologie UMPRUM. Zároveň externě spolupracuje s Arnikou a Zeleným kruhem. Spolu s Adamem Wlazelem tvoří MAK (Mobilní Architektonickou Kancelář). Je zakládající členka iniciativy Letná sobě! Zároveň je (spolu)organizátorkou řady netradičních projektů ve veřejném prostoru u nás i v zahraničí.

Přednáška se koná s finanční podporou Nadace české architektury a Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Podobné příspěvky