Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

Václav Kočí – Vertikální komunikace

10.5. - 30.6. / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec n. N. - Mšeno

Zveme Vás na výstavu Václav KočíVertikální komunikace, která je k vidění v Galerii Kaplička od 10. května do 30. června.

O autorovi

Václav Kočí (*1981) je absolventem Fakulty výtvarných umění VUT v Brně (malířství 2006), kde následně absolvoval také doktorský studijní program Výtvarná umění (obor Umění ve veřejném prostoru, 2010). Výtvarník a pedagog se zkušenostmi ze zahraničí žije a pracuje v Brně. Jeho konceptuální malby jsou založeny na transpozici textových a numerických informací do kódovaných vizuálních forem. Samostatně vystavuje od roku 2003, zatím poslední autorova sólová výstava proběhla v březnu a dubnu 2023 v trnavské Galérii Jana Koniarka. Často spolupracuje s architekty na uměleckých intervencích do architektonického prostoru.

O výstavě

„Vertikální komunikace“ je site-specific instalace/objekt, vytvořený přímo pro příležitost výstavy v Galerii Kaplička. Minimalistický polychromovaný sloup je vertikální dominantou prostoru kapličky a propojuje podlahu se stropem. Subtilní stéla nesoucí textové poselství vytváří i myšlenkovou spojnici mezi zemí a tím co je nad námi a vrací odsvěcené kapličce alespoň na moment její ztracenou symbolickou funkci.

Výstava je ke shlédnutí okénkem ve dveřích, a to až do 30. června.

Podobné příspěvky