Platform for Landscape, Architecture and Culture Spolek z Jablonce nad Nisou
věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny
Platform for Landscape, Architecture and Culture Občanské sdružení z Jablonce nad Nisou věnující se kultivaci veřejného prostoru města a krajiny

David Hanvald – THE JUNKSPACE

3. 5. - 30. 6. 2019 / Galerie Kaplička, ul. Palackého, Jablonec nad Nisou – Mšeno

27. vernisáž se v Galerii Kaplička uskutečnila v PÁTEK 3. května.

Svou instalaci THE JUNKSPACE představil liberecký rodák a absolvent jablonecké SUPŠ a VOŠ David Hanvald.

Výstava bude ke shlédnutí prosklenými dveřmi Kapličky do 30. června.

Výstava se koná s finanční podporou Libereckého kraje.

O autorovi

David Hanvald (narozen 1980 v Liberci), který je ab­solventem jablonecké SUPŠ a VOŠ, patří k nejsledo­vanějším českým umělcům mladší střední generace. Ve svém malířském díle přehodnocuje a zpracovává zejména podněty, myšlenky a tvorbu modernistických autorů 20. století. Vzniká tak osobitá, barevně akcen­tovaná syntéza postupů modernistických avantgard s postkonceptuálními malířskými trendy současnosti, která nabourává klasické vnímání malovaného obrazu.

 Autor o výstavě

Jelikož momentálně čtu knížku Rem Koolhaas, Texty, zvolil jsem název The Junkspace. Nejen že se mi tento anglický novotvar, kterému Koolhaas v knize věnuje velký prostor, líbí, ale vystihuje také určitým způsobem prostor, ve kterém se v průběhu času ocitla mšenská kaplička. Samotnou stavbu kapličky pak vnímám jako určitou schránku pro arte­fakt, kterým může být dětská dřevěná kostka uvedená do uměleckého kontextu.

Podobné příspěvky